Ръководството на Meta има нова главна задача – да намери начини да задържи потребителите в новата социална мрежа Threads. Това е заявил изпълнителният директор на ИТ гиганта Марк Зукърбърг в разговор със служители на компанията, съобщава Reuters.
През миналата седмица Зукърбърг е провел онлайн среща с голям брой служители на Meta. Запис от нея е прослушан от Reuters, която цитира какво е казал милиардерът.
Той е заявил, че броят на активните потребители в Threads е паднал с над 50% след бляскавият старт на платформата. Threads тръгна впечатляващо, като за около 4 дни записа над 100 млн. регистрации, с което постави рекорд и измести ChatGPT като услугата, която най-бързо е достигнала 100 млн. потребители.
Бързият старт беше последван от еквивалентен спад. „Очевидно, когато имаш над 100 млн. души, които са се регистрирали, в идеалния случай ще е страхотно ако всички те или дори половината, останат. Още не сме го постигнали“, казва той.
След това допълва, че все пак смята спадът за „нормален“ и очаква броят на активни потребители да започне да се покачва с времето. Той възлага очаквания на новите функции, които ще бъдат добавени към Threads, както и добавянето на версия за компютър.
Главният продуктов директор на Meta Крис Кокс допълва, че се работи и по „кукички, които да задържат интереса“. Той дава за пример „да се уверим, че хората, които са в приложението на Instagram, могат да виждат важни теми от Threads”.
Това означава, че Meta иска да увеличи взаимосъвместимостта между Threads и Instagram. Подобен подход е сравнително очакван, като Threads стартира с идеята да бъде „отворена“ към други социални мрежи. Компанията е отказала официален коментар по темата и за плановете си.
По време на срещата Зукърбърг отбелязва още, че Meta не се е отказала и от метавселените. Той казва, че работата по технологиите за добавена и виртуална реалност продължава. „Не сме много напред с графика, но се движим добре“, казва той.
Зукърбърг допълва, че Meta трябва да продължи да инвестира в тази сфера, като се има предвид, че Google, Apple и Microsoft вече го правят и имат опит. „Трябва да имаме готови всички необходими инструменти, когато технологията е готова за праймтайма“, казва Зукърбърг. Той допълва, че според него масовото навлизане на метавселената сред хората по света ще стане през следващото десетилетие.
Той обърна внимание и темата за изкуствения интелект. Основателят на Meta казва, че новият AI модел Llama 2, който компанията пусна през юли т.г., ще бъде отворен и безплатен за комерсиална употреба за всяка компания, чийто услуги се използват от по-малко от 700 млн. души. Този висок праг означава, че Llama 2 няма да е достъпна безплатно единствено за основните конкуренти на компанията. Кокс допълва, че интересът към модела е голям, като само през първата седмица са получени над 150 000 заявки за изтегляне.
За финал Зукърбърг коментира и очаквания бой в клетка с Илон Мъск. „Не съм сигурен дали ще се случи“, казва той лаконично. Самият той заяви готовност по всяко време, но след първоначалната еуфория около потенциалното събитие и изявеното желание от организатори да подготвят мача, за момента няма видимо движение по събитието.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари