Близо 20 кандидатури в шест от категориите на конкурса са подадени две седмици преди крайния срок.
За момента най-много заявки има в категорията „Младежка награда”, но очакваме още интересни проекти от младежите.
От подадените кандидатури в отделните категории прави впечатление, че българските ИКТ разработчици и компании са в крак със световните тенденции –голяма част от проектите, които кандидатстват, използват в една или друга степен изкуствен интелект.
Конкурсът все още очаква кандидатури за „ИКТ проект, успешно внедрен в компания извън ИКТ сектора“.
Категорията е отворена за компании от всички сектори на икономиката, без ИКТ. Кандидатите следва да са внедрили ИКТ решение, което е ново за българския пазар и води до съществени ползи за компанията. Условията за участие включват решението да е изцяло в експлоатация и поддръжка към 2024 г. и да е внедрено в компания извън ИКТ сектора от българска ИКТ фирма.
Проектите в тази категория ще са доста показателни за това какво е проникването на информационни технологии в другите сектори на икономиката – кои са отличниците и кои изостават.
Напомняме, че кандидатури се приемат до 24.00 ч. на 12 декември. Регистрацията е безплатна на https://bait-awards.bg/pages/Registration/.
Номинираните в конкурса отново ще получат възможността да се представят с кратко видео по време на церемонията. Клипът следва да е с продължителност до 30 секунди и да представя проекта на номинирания. Изискванията за видео са налични на сайта на Наградите (https://bait-awards.bg/pages/Nominated/.
Условията за участие са публикувани на сайта на Наградите. Наградата за специален принос се връчва по решение на журито, чрез вътрешни номинации, като за тази категория не се подават кандидатури.
Победителите в конкурса ще получат поименни плакети и грамоти, както и годишни абонаменти за правноинформационни системи „Сиела Норми“ и ваучери, за чиято стойност спечелилите ще могат да закупят книги от книжарници „Сиела“. Кантек ще подари на всеки от победителите мултифункционално устройство Canon PIXMA G3430 ( wireless, print, copy, scan).
Тази година конкурсът е със специалното участие на Владимир Койлазов, съосновател на Chaos и лидер на Chaos Innovation Lab и Христо Велев, основател на студиото за визуални ефекти Bottleship VFX.
Българският принос в глобалния свят на творческите индустрии ще е фокусът на разговора на сцената по време на церемонията. Двамата ще вдъхновят с личните си истории в сферата на иновациите и ще споделят визията си за бъдещето на технологиите и мястото на изкуствения интелект в тази сфера. Гостите в залата ще могат да чуят от първо лице и съветите на експертите към младите хора кои са професиите на бъдещето и как следва да се готвят за успешна кариера в сферата на високите технологии.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари