Това ще стане в рамките на проекта „Умения за иновация“, който ще вдъхновява следващото поколение иноватори в училищата у нас
Учениците от четири български училища ще преминат обучение в изключително модерни сфери като математика на пандемиите, 3D ремонти, орбитална симулация и други. Това ще стане в рамките на „Умения за иновация“ (Skills for Innovation) - нов пилотен проект, чиято цел е да вдъхнови следващото поколение млади иноватори у нас. Той се реализира от технологичната компания Intel с подкрепата на българския Център за творческо обучение.
Проектът включва разнообразни дейности, предназначени както за ученици, така и за учители. Фокусът е поставен най-вече върху внедряването на технологии и създаването на възможности за учене, които активно ангажират младежите по целия свят.
“Искаме да трансформиране начина, по който технологията се използва в образованието. Идеята ни е учителите и учениците да разгърнат пълния си потенциал, като се насърчава аналитичното мислене и по този начин се изграждат уменията за технологично вдъхновено бъдеще“ - коментира Маргарита Боргоджийска, координатор на проекта в Център за творческо обучение.
„Умения за иновация“ стартира в четири училища през месец март. Това са ПМГ "Проф. Емануил Иванов", гр. Кюстендил, ЕГ "Проф. д-р Асен Златаров", гр. Хасково, МГ "Акад. К. Попов", гр. Пловдив и 138 СОУ „Проф. Васил Златарски”, гр. София. Обучението на ученици ще започне през септември 2021 година. Участниците в проекта ще разполагат с иновативни материали предимно в областта на т.нар. STEM (science, technology, engineering and mathematics – наука, технологии, инженеринг и математика), редица обучения за подготовка на екипите в училищата, както и достъп до най-съвременни технологии от Intel. Организаторите отпускат по 32 200 лева на всяко от четирите училища за осъществяването на проекта.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари